Синџирот на блокови 20 Тон рака синџир Блок 10 Тон 3 метри

Краток опис:

Basic Info Condition: New Product Name: 20 Ton Chain Block 10 Meters Manual Chain Block 10 Load Chains: G80 Standard Hooks: Fully Forged Hooks Are Fitted with Safety Latches Dynamic Test Load: 1.5 Times of Rated Weight Delivery Detail: 10-25days After The Down Payment After-Sales Service Provided: Overseas Third-Party Support Available Safety Factor: 4 Times of Rated Weight Trademark: Customized Transport Package: Wooden Case or Cartons Specification: Capacity: 0.5 ton -20 ton Origin: Ch...


 • Мин.нарачката Кол: 1 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации

  Состојба: нови
  Транспорт синџири: G80 Стандард
  Куки: Целосно Куки од кован се опремени со Брави за безбедност
  Динамична Тест на полнење: 1,5 пати на Номинална тежина
  Испорака Детална: 10-25days По одредување на плаќање
  По продажбата на услуги, ако: Поддршка во странство на трети лица Достапно
  Безбедносен фактор: 4 пати на Номинална тежина
  Трговска марка: Кориснички
  Транспорт на пакувањето: дрвена кутија или картони
  Спецификација: капацитет: 0,5 тон -20 тон
  Потекло: Кина
  HS Код: 8425190000

  Опис на производот

             Синџирот на блокови 20 тони рака синџир блок 10 тон 3 метри
  Specifacation: 
  Синџирот на блокови 20 Тон рака синџир Блок 10 Тон 3 метри
  Синџирот на блокови 20 Тон рака синџир Блок 10 Тон 3 метри
  Синџирот на блокови 20 Тон рака синџир Блок 10 Тон 3 метри
  Синџирот на блокови 20 Тон рака синџир Блок 10 Тон 3 метри
  Синџирот на блокови 20 Тон рака синџир Блок 10 Тон 3 метринашите услуги

  24hours онлајн сервис

  Пример е достапен

  OEM услуга е достапна

  Тест, еден по еден

  Информации
  Како whollyowned подружница на компанијата Foshan Tongyida лифтинг опрема Производство копродукции, Ltd беше пронајден во 2013 година, Norho е специјализирана за дизајн, производство и снабдување на подигнување и дигалки опрема.

  По повеќе од 10 години на развој, денес ние сме една од водечките компании во нашата област, имаме 300 службеници за професионална зрели дизајнерски тим, контрола на квалитетот на тимот, тимот на управување со производството и тим за продажба на услуги.

  Wecan обезбеди сите на вашиот кревање и материјал ракување потреби во многу конкурентни цени. Со Меѓународните ISO одобренија за системите за квалитет и CE, ГШ, TUV сертификати, Norho група сме горди да ви посакам добредојде на нашата компанија и со нетрпение очекуваме да слушнеме од тебе.

  Ние се држиме до принципот на "квалитет прво, сервисот, континуирано подобрување и иновации да ги задоволи клиентите" за управување и "нула дефект, нула жалби", како цел за квалитет. Да се ​​пречека нашата услуга, ние обезбеди производи со добар квалитет по разумна цена.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !